İnceleme

QUECHUA AIR BASIC ŞİŞME YATAK İNCELEMESİ


QUECHUA AIR BASIC ŞİŞME YATAK
Kamp hayatını çok seven ancak sırt ve kas ağrılarından yakınanlar için Decathlon, Quechua’nın şişme yatağını getirdi. İki kişilik bu şişme yatak kullanım açısından aslında sanıldığı kadar zor değil. Ben yatakla birlikte bir de Free Camp çift yönlü el pompası aldım. Pompanın başlıklarından yuvarlak olanı yatağın girişiyle birebir uyumlu. Ancak ince bir nokta var, yatağın şişirmek için elinize aldığınızda ağız kısmı biraz ne olduğu belirsiz bir plastik yığınına benziyor.
Kapağın biraz çetrefilli olduğunu kabul ediyorum. Ancak panik yapmanıza ve kapağı komple çıkartmanıza vs. gerek yok. Kapağın iki kısmı var biri alttan çevirip açtığımız geniş kısmı diğeri ise üstteki kare diye tasvir edebileceğim küçük kapak. Küçük kapağı açıp pompanın da yuvarlak kısmını taktığınızda hava sızdırma sorunu olmadan rahatlıkla şişerebilirsiniz.
Kapak ve pompa uyumunu atlattıktan sonra gelelim ne kadar şişirmenin en iyisi olacağına. Ben başta hızımı alamayıp patlayana kadar şişirdim yatağı, böyle biraz sert oluyor. Tek ayağınızla üzerinde durduğunuzda yere tam değmeyeceğiniz kadar şişirseniz yeter bence.
Yatağı şişirdikten sonra bir de üzerinde rahat etmesi var. Öncelikle belirtmeliyim ki yerin soğuğunu çok güzel kesiyor. Bu yüzden özellikle sonbahar kış sezonu için bulunmaz bir nimet şişme yatak. Yatağın yattığımız tarafı çok ince kadife gibi bir dokuya sahip. Bu doku yatarken üstünüzü başınızı çekiştirebilir. İnce bir çarşaf ya da (özellikle soğuk zeminde sıcaklığı arttırması açısından) geniş bir şal bu sorunu çözer.
Ben çadırıma sığacağı için 190x140x16 ebatlarında olanı aldım. Bunun bir de 120’liği var. Hobbit değilseniz 190 olan kısma uzunlamasına yatacaksınızdır. Bir ent de olmadığınıza göre sığabileceğinizi düşünebilirsiniz. Yanınızda bildiğimiz ev yastığı götürüyorsanız ve boyunuz +170cm ise bu hayalden yol yakınken dönün ve şu küçük şişme yastıklardan alın. Yoksa geceyi cenin pozisyonunda geçirmeniz gerekebilir.
Şişme yatak ve şişme yastık önerdik bir de bunların havasının alınması var. İşte her yerinden öveceğim bu yatağı bu konuda asla övemem. Üstüne bir tabur insan atlasa da bir şekilde içinde hava kalıyor ve çıkarttığınız o güzel kutusuna asla sığamayacak kadar geniş kalıyor. Yani ben henüz havasını tamamen almanın bir yolunu bulamadım. Araba ile yolculuk edenler için bu pek sorun çıkarmayacaktır elbette.
ürünü satın almak içn decathlon resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.. iki kişilik olan ürün için linki bırakıyorum
https://www.decathlon.com.tr/air-basic-mat-id_8561149.html?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdsfeVldOOf2H_P3kZZCW_SrnKOPSYWw6sIKORelW_Bua00HAgVNf5UaArxYEALw_wcB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir