İnceleme

Dazer II Utrasonik Köpek Kovucu Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi maalesef başıboş köpekler. Gerek ormanlık alanda doğa yürüyüşü yaparken, gerek mahalle aralarında gerekse bisiklete binerken sahil yollarında sık sık karşımıza çıkan köpekler büyük tehlikeler saçmaya başladı. Peki bu tehlikeli ortamlardan gerginlik yaşamadan nasıl çıkabiliriz kendi tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.

Köpekleri çok severim ancak köpek fobim olduğu için böyle bir araştırmaya girip yaklaşık bir sene önce dazer II cihazla tanıştım. Tabii çok araştırma yaptım, hatta ucuz olsun diye gidip başka bir köpek savar aldım ancak işe yaramadı. Dazer ıı ultrasonik teknoloji kullanılarak köpeklere kedilere zarar vermeden onları bizden uzaklaştırmayı sağlayan harika bir cihaz.

Ülkemizde çok fazla bilinmemesine bakmayın 1993 yılında Amerika’da yılın ürünü seçilmiş bir ürün. İrlanda, kanada, İngiltere gibi ülkelerde postacılık yapanlara birer adet verilmesi mecbur kılınmış Amerikan menşeli bir üründür.

Peki gelelim dazer ıı ne şartlarda işe yarar? Ya da gerçekten işe yarıyor mu bu cihaz?
Evet herkesin en çok merak ettiği soru bu gerçekten işe yarıyor musun ey dazer ıı verdiğimiz paraya değecek misin? (Eylül 2020 300-400 tl civarı) 9volt pil dahil. Arkadaşlar bu ürünü tek başıma doğa yürüyüşleri yaptığım için almak zorunda kaldım, alırken tedirginlik elbette vardı ancak kullanmaya başlayınca parasını hak ettiğini görünce rahatladım. Öncelikle belirtmek isterim ki şehir içindeki ve evde yaşayan köpekler seslere çok alışık olduğundan bu seslere tepki vermeyebilir. Firmanın belirlediği mesafe 7 metre ancak etki alanı 2-3 metre bana göre. Bir köpek size doğru geliyor yapmanız gereken öncelikle soğukkanlılığınızı korumak sonrasında dazer ıı cihazınızın önündeki gümüş renkli alanı köpeğe tutmak ve 2-3 saniye aralıklarla basıp basıp bırakmak olmalı. Bu gümüş renkli alan koruma altına alınmış. Burası kesinlikle zarar görmemeli çizilmemeli. Yoksa cihaz etkisini kaybeder. önündeki düğmeye 2-3 saniye basıp 1 saniye bekleyip tekrar 2-3 saniye basılı tutmamız etkisini daha çok gösterecektir

Yukarıda bahsettiğim gibi şehir içinde yaşayan köpekler, evcil köpekler ve sağır köpeklerde etkisini göstermeyebilir. Bunun için cihazınızı köpeğe ne kadar çok yaklaştırırsanız o kadar iyi. Sadece köpeklerde mi etkisini gösteriyor peki? Elbette hayır. Kedi, köpek, ayı, kurt, çakal gibi duyma organları insanlara göre kat kat hassas olan bütün hayvanlarda işe yarıyor. Tabii %100 işe yarayacak diye bir şey asla söz konusu değil ancak bu bir önlem olarak oldukça başarılı bir cihaz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Soru görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vRCCW_6e26wcESjLPg_qRGr2HjUxXgQ8YRsfJVSUAKsO9NN3iPg08WUI8HqwP4f6XdM6KSGEmjEDt6S/pub

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir