Blog

KIŞ MASALI MİSALİ : ERCİYES DAĞI

Kış yavaş yavaş yaklaşırken, mevsimler değişirken, tatil planları da buna göre şekillenmeye başlıyor. Her yaz kış tatili hayali kurduğum yerlerden biri de Erciyes Dağı. Kayseri şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunuyor ve birçok kayak merkezine göre daha düşük bütçeli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bunlara ek olarak Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri olan Erciyes’in doğal baş yapıt olması, ihtişamı ve manzarası kesinlikle görülmeye değer. Teleferiğe binip manzarayla baş başa kalınca, alabildiğine bembeyaz dağları görünce içinizi huzur kaplıyor.
Erciyes kayak merkezi tam 2100 metre yüksekliktedir. Bu nedenle çok soğuk oluyor. Çok kalın kıyafetler giymezseniz gez sonunda hasta olabilirsiniz.

İlk kayak deneyimini yaşadığım yer Erciyes dağı oldu. Her zirveye çıktığımda içimi heyecan kapladı. Her düştüğümde ise yaşadığım his ayrı güzeldi. Bembeyaz karlar içinde kaybolup hızlıca zirveden en aşağıya iniyorsunuz. Çıkmak biraz rahmetli olsa da buna değiyor. Bu kadar eğlencenin sonunda acıktığınızda ise kesinlikle sucuk ekmek yemelisiniz. Sucuğu ile ünlü olan şehrin mükemmel sucuk mangal keyfine her restoranda rastlayabilirsiniz. Bazı bölgelerde bulunan ücretsiz piknik alanları ve barbekülerle kendi sucuğunuzu kendinizde hazırlayabilirsiniz. Karnınız doyduğunda toparlanıp kalacağınız yere gidebilirsiniz. Kayseri Erciyes kayak merkezi otelleri, size en iyi hizmeti sunmaya özen gösteriyor. Oteller, pistlere oldukça yakın ve fiyatlar bakımından her bütçeye uygun seçenekleri var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir