💬 İletişim

KAPADOKYA : PERİ BACALARI

KAPADOKYA : PERİ BACALARI

Her biri küçük yaşam alanlarına benzeyen peri bacalarına gittiğimde o tarihi doğal yapı beni çok etkilemişti. Dünyanın her bir yanından gelen insanlarla dolmuş, herkes bu doğal yapıtlara benim gibi hayranlıkla bakıyordu. Nasıl oluştuğuna gelirsek peri bacaları, Kapadokya çevresinde bulunan yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgarların aşındırması ile şekillenmişlerdir.
Kapadokya farklı şeyler keşfetmek isteyenler için bir yeryüzü harikasıdır. Peri bacaları ile süslenen vadiler içinde gezintiler yaparken daha önce hiç keşfedilmemiş yerler keşfedebilir veya fotoğrafçılığa meraklı iseniz daha önce sizde olmayan harika fotoğrafları çekebilirsiniz. Gezerken tatiliniz adeta bir serüven olur sizde bu maceranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Defalarca gitmiş olmama rağmen her gidişimde Kapadokya bana sürpriz yaptı. Kışın peri bacalarını karlar içinde bulurken, yazın çiçekler içinde buldum. Her mevsiminde ayrı güzel olan peribacalarını her dönemde ziyaret edebilirsiniz. Rengârenk balonlara binip gezintiye çıkabilirsiniz. Böylece peri bacaları manzarasını daha geniş bir açıdan görme fırsatı yakalarsınız.
Kapadokya’da konaklamak isterseniz sizin de tahmin edebileceğiniz gibi mağara evlerde veya otellerde kalabilirsiniz. Bu mağara otelleri kesinlikle Kapadokya’da kalmak için ilk tercih olmayı hak ediyor. Bölgede aynı zamanda tarihi yunan konakları gibi farklı kalınacak mekânlar da bulabilmek mümkün. Kapadokya’da konaklama mekânları daha çok Avanos, Ortahisar, Göreme, Ürgüp ve Uçhisar ilçelerinde bulunuyor. Bu ilçelerde hem her zevke hem de her bütçeye uygun çok sayıda konaklama alternatifi yer alıyor. Yani heyecan verici tarihi konaklama mekânları sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir